Návod jak přání kopírovat a vkládat do sms a e-mailu

Návod jak přání kopírovat a vkládat do sms a e-mailu

Jak kopírovat a posílat přání v mobilu?

Pokud jste stránku Přáníčkovnice navštívili z mobilu a chcete některé přání použít do SMS nebo e-mailu a rovnou odeslat, pak postupujte následovně (postup může být u různých mobilů mírně odlišný):

 • Navštivte stránku pranickovnice.cz přes mobil a vyberte si libovolné přání.
 • Položte na dotykový displej v místě textu prst (neťukat – položit) a držte ho na něm BEZ PŘERUŠENÍ asi 1-2 sekundy.
 • Slovo z textu se vám barevně označí a na jeho začátku a konci se objeví úchytky (obrázek níže).

 • Tažením za úchytky (neťukat – položit prst a táhnout) označte celý vybraný text přání (obrázek níže).

 • Zároveň se vám objevila nástrojová lišta, kde máte mimo jiné možnost text sdílet, kopírovat atd. Každý mobil může mít jiné zobrazení. U některého je text “sdílet” a “kopírovat” přímo napsán, jinde budete mít k dispozici ikonku nůžek anebo jinou.

 • Po kliknutí na sdílet se vám na displeji telefonu objeví možnosti, kam text přání použít. Jde například o nabídku ikonek pro SMS (Textra), e-mail, poznámkový blok, Messenger, Skype atd. (Ikonek je zřejmě více, než se vám vejde na displej, proto s jejich nabídkou můžete pohybovat ze strany na stranu a zobrazit je všechny). Opět platí, že každý mobilní telefon může mít zobrazení jiné (foto níže).

 • Klikněte na ikonku pro SMS zprávy. Ty se vám otevřou a po výběru příjemce (komu chcete přání poslat) se vám text automaticky do SMS vloží. A je to, vaše přání můžete odeslat.
 • ANEBO pokud chcete text pouze zkopírovat a momentálně uchovat ve schránce (paměti telefonu), klikněte u označeného textu přání na ikonku KOPÍROVAT.
 • Až budete mít otevřenou SMS, email či cokoliv jiného, podržte dlouze bez přerušení prst na displeji v místě, kam chcete text přání vložit. Zobrazí se vám slůvko VLOŽIT (anebo ikonka pro vložení), na které klikněte, po čemž se vám text do SMS vloží. A je to. Zprávu s přáním můžete odeslat, stejně jako před odesláním upravit anebo doplnit o vaše jméno a podobně.

Jak kopírovat a posílat přání v počítači?

Pokud Přáníčkovnici navštívíte přes stolní počítač nebo notebook, můžete přání okopírovat klasickým způsobem, že podržíte levé tlačítko myši a tažením přes text ho celý označíte. Potom ke kopírování použijte jeden z těchto dvou způsobů:

 1. pravé tlačítko myši, kde vyberete KOPÍROVAT a kliknete na něj levým tlačítkem myši.
 2. použijte klávesovou zkratku Ctrl+c.

Jakmile máte text přání okopírovaný ve schránce (paměti počítače), můžete ho téměř kamkoliv vložit, stačí na požadované místo umístit kurzor a využít jeden z těchto dvou způsobů:

 1. pravé tlačítko myši, kde vyberete VLOŽIT a kliknete na něj levým tlačítkem myši.
 2. použijte klávesovou zkratku Ctrl+v.

Jak použít text přání z počítače do SMS v mobilu?

Dostat vybrané přání do vašeho e-mailu a někomu ho poslat nebude v počítači problém, stačí využít předchozí popis “Jak kopírovat a posílat přání v počítači“. Se SMS je to ale už horší, protože v notebooku budete mít jen stěží SIM kartu (i když možné to je).

Jednou z pracnějších variant je přání do SMS opsat, tedy naťukat ručně. Pak si také text přání můžete poslat na e-mail, k němuž máte přístup z mobilu. Z něj přání podle návodu výše “Jak kopírovat a posílat přání v mobilu“ můžete snadno dlouhým podržením prstu okopírovat a použít do SMS.

Text přání bez háčků a čárek

Pokud byste z jakéhokoliv důvodu chtěli mít text přání bez háčků a čárek (například je nepodporuje váš mobil anebo chcete šetřit počet znaků v SMS – zpráva včetně háčků a čárek totiž může vzít až 3x více znaků), využijte v počítači nebo v mobilu tento užitečný nástroj pro odstranění diakritiky.

MÁM DOTAZ

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU