Většina z nás nad nejvhodnější dobou pro zaslání vánočního přání neuvažuje. Zkrátka když vánoční přání text dopíše a zkontroluje jeho pravopis, ihned ho odešle. Na co taky čekat, že? Určitá pravidla pro zaslání ale existují. Jejich dodržení zaručí, že texty SMS přáníčka nebudou nevhodně rušit nebo že dorazí včas.
Přání ne moc brzy ani pozdě
Vánoční nadšenci a nedočkavci mohou být v pokušení rozeslat vánoční přáníčka už i měsíc před Vánocemi. To však nedoporučujeme hned z několika důvodů.
- Předčasné zaslání SMS přání k Vánocům může lidi, kteří ještě ani nezačali s nákupem vánočních dárků úplně rozhodit, ne-li vytočit.
- Dnešní uspěchaná doba způsobuje, že lidé často zapomínají. Můžete být tedy první, kdo vašim blízkým pošle novoroční přání. Pořádný předstih však způsobí, že na to zapomenou. O Vánocích tedy dost možná budete za padoucha, který si ani nevzpomněl.
- Když vydržíte a s přáním k Vánocům počkáte alespoň do druhé adventní neděle, obklopí vás mnohem více vánoční atmosféry a vy svá blahopřání více procítíte.
Kdy vánoční a novoroční přání vůbec neposílat?
Na druhou stranu je lepší vánoční přání poslat rychleji než pozdě a radši pozdě než vůbec nikdy. Zejména při zasílání přání poštou se mějte na pozoru. Pohled zaslaný na poslední chvíli má jen malou pravděpodobnost, že zastihne svého příjemce.
Kdy ale vánoční a silvestrovská přání vůbec neposílat? Existují takové případy? Ano! Jedním z nich je hluboká noc. Fakt, že vy ještě nespíte nebo máte noční službu ještě neznamená, že to ostatní mají stejně. Někteří lidé mají opravdu křehké spaní a pípnutí SMSky u neztišeného mobilního telefonu může způsobit, že se probudí a už do rána nezaberou.
Také nedoporučujeme posílat přání s nevhodným obsahem nevhodným lidem. Typická jsou pro to silvestrovská přání, u kterých už máme něco vypito. Alkohol zkresluje. Co se v danou chvíli může zdát jako dobrý nápad, se vám může v reálu těžce nevyplatit. Alespoň za nás bychom šéfa ze silvestrovského okruhu příjemců vašich vánočních přání pro jistotu úplně vyškrtli.