Jakou mají vánoční a novoroční přání statistiku?

Jakou mají vánoční a novoroční přání statistiku?

Předchozí
Další

Zamysleli jste se někdy nad tím, kolik vánočních přání se každý rok přes mobilní SMS jako texty, MMS jako obrázky anebo email pošle? Kolik se toho pošle na Štědrý den, na Silvestra či na Nový rok? Že ne? Tak se pojďme na toto téma zamyslet.

Loni se poslalo přes 15 miliónů vánočních přání

Jak to máte o Vánocích s vánočním a novoročním blahopřáním vy? Máte nějaká originální přáníčka připravena předem? Třeba ke stažení zdarma ze stránky pranickovnice.cz? Každoročně přebíráte iniciativu a přání k Vánocům nebo do nového roku odesíláte všem jako první? Nebo ho naopak začnete do mobilu vyťukávat až jako odpověď na to došlé? Ať tak či tak, dohromady se loni poslalo více než 15 miliónů přání. Mobilní operátoři mohou ze svých statistik vyčíst daleko více!

Víte třeba, že nejvíce vánočních přání se pošle na Štědrý den mezi 10. a 11. hodinou? Naopak mezi 17. a 18. hodinou mobily utichají, protože lidé v tuhle dobu nejčastěji večeří. Abyste si štědrovečerní večeři užili, doporučujeme vánoční přání zaslat ještě před ní. Pokud na Štědrý den nestíháte, klidně vánoční přání rozešlete večer před Štědrým dnem.

Nejvíce přání k Vánocům se zašle přes mobilní data

Ovšem nemusíte zpracovávat statistiky, abyste věděli, že kdysi oblíbené vánoční textové SMS jsou na ústupu. Novoroční přání se dnes zasílají přes mobilní data. O obrázkových MMS ani nemluvě. Za nízkým zájmem o ně stojí jejich příliš vysoká cena.

Největší část vánočních přání padne zcela logicky na Štědrý den. Novoroční a silvestrovská přání nejsou výjimečná, vyskytují se ale v menší míře. Důvod je jasný. Už na Štědrý den přejeme kromě krásně prožitých vánočních svátků i bujarý Silvestr a šťastný Nový rok.

Mimochodem když už jsme u toho, víte, jak psát správně nový rok? V případě, že jej napíšete s velkým N, přejete dotyčným šťastný pouze 1. leden. Pokud napíšete malé n – podle pravopisu tím myslíte šťastný celý následující rok. Velké i malé písmeno na začátku tedy může být správně, význam se ale liší o 365 dní.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU