Kdo slaví svátek na sklonku roku?

Kdo slaví svátek na sklonku roku?

Další

– 14. prosince slaví svátek Lýdie,

– Radana očekává přání k svátku 15. 12.,

– Albína má jmeniny 16. prosince,

Daniel slaví svátek ve čtvrtek 17. 12.,

– 18. prosince má svátek Miloslav,

– 19. prosince bude číst přání k svátku Ester,

Dagmar slaví jmeniny 20. 12.,

– 21. 12. dostane přání k svátku pro ženy Natálie,

– 22. 12. slaví svůj svátek Šimon,

– 23. prosince si přečte SMS přání k svátku Vlasta,

– 24. 12. se o přání k svátku podělí Adam a Eva,

– 25. 12. je Boží hod,

Štěpán má jmeniny 26. 12.,

– 27. prosince obdrží přání k svátku Žaneta,

Bohumila oslaví své jmeniny 28. 12.,

Judita má jmeniny 29. prosince,

David slaví své jméno 30. 12.,

Silvestr přání k svátku dostane 31. prosince.

Lýdie, Albína a Dagmar

Ženy se jmény Lýdie, Albína a Dagmar slaví svátek těsně po sobě, a proto jim nezapomeňte poslat přání k svátku. Při jeho psaní vám může pomoct třeba informace, že jméno Lýdie má řecký původ a pojí se s malou oblastí západního pobřeží Malé Asie, která nese název Lýdie. Možná, že patříte k hrstce šťastlivců, kteří ve svém okolí mají Albínu a 16. prosince jí můžete poslat vtipné přání k svátku. Jméno má latinský původ a pochází ze slova „albus”. Významově lze jméno Albína přeložit jako „zářivě bílá”. Také Dagmary se budou těšit na blahopřání k svátku pro ženy. Věděli jste, že má jméno Dagmara skandinávský původ? Významově se překládá jako „žena milující den”.

Ester a Šimon

Co znamená jméno Ester a jaký původ má jméno Šimon? Jméno Ester je velice znělé a hezké jméno s neméně krásným významem. Má perský původ a překládá se jako „hvězda”. Tohle zjištění vám může přijít vhod třeba tehdy, když budete psát Esterkám přání k svátku.

Také Šimonové budou rádi alespoň za rychlé SMS přání k svátku pro muže. Vyzdvihnout v něm můžete hebrejský původ jména. Významově se Šimon překládá jako „ten, co naslouchá”.

David předá jmennou štafetu Silvestrovi

Jméno David patří k nejoblíbenějším a nejstarším křestním jménům. Možná i proto jeho původ není úplně jasný. Jedna z teorií se přiklání k tomu, že jméno vzniklo z hebrejského slova „dód”, které se překládá jako „miláček”. Po Davidovi má svátek Silvestr. Jméno Silvestr je jako poslední v kalendáři, což můžete zmínit, když budete Silvestrovi posílat přání k svátku. Jméno Silvestr má svůj původ v latinském slově „silva”, které se významově překládá jako „les”.

Rok 2020 je u konce. Pokud jste na někoho letos s přáním k svátku zapomněli, napravit to můžete už v příštím roce. Stačí pečlivěji hlídat kalendář!

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU