Srpnové narozeniny známých osobností

Srpnové narozeniny známých osobností

Předchozí
Další

Slunečními paprsky již opálenou pokožku, okamžiky strávené u bazénu, dlouhé letní večery a narozeninovou oslavu za těchto okolností si mohou užít následující známé osobnosti. Narodily se v období od 10. srpna do 23. srpna a ve znamení lva kráčejí svým životem. Také čtete svá narozeninová přání v této době? V tom případě VŠECHNO NEJLEPŠÍ!

Co si k narozeninám přeje Antonio Banderas?

Co si asi při sfoukávání svíček na dortu přeje Antonio Banderas, který 10. srpna otevře své přání k 60. narozeninám? Těžko říct, co si přeje teď, když se už pohybuje mezi hereckými hvězdami. V mládí si však přál stát se profesionálním fotbalistou. Bohužel ve čtrnácti letech se zranil natolik vážně, že musel svá přání přehodnotit. Vůbec tak není vyloučené, že dalším jeho narozeninovým přáním bylo stát se hercem, což mu vyšlo. Napřed byly jeho domovem španělská divadla. Teprve později se dostal k filmům.

Ve stejný den jako Antonio Banderas narozeniny slaví také italský písničkář Drupi. 10. srpna mu bude už 73 let.

Věděli jste, že Josef Laufer oslavil své první narozeniny ve Francii?

Český herec Josef Laufer, kterého jste mohli vidět ve všech řadách komedie Kameňák v roli Lea Kohna, se opravdu narodil ve Francii českému otci se židovským původem a mamince, která byla rodilá Španělka. Proto svá první přání k narozeninám pro děti otevíral právě tam. Jeho pravé jméno zní Don José Francisco Pérez Rodriguez de Montagnes de Laufer. Do Česka se s rodinou přistěhovali až v roce 1947. Díky tomu ale umí plynně mluvit španělsky. Ovládá i angličtinu a němčinu, a proto se kromě herectví živil také překladatelstvím. Je to také režisér, scénárista a textař. Protože přání k 80. narozeninám otevřel minulý rok, letos 11. srpna mu bude už 81 let.

Srpnové narozeniny si užije také:

  • Ewa Farna, která svá přání k narozeninám pro ženy otevře už 12. srpna. Bude jí 27 let.
  • Narozeniny slaví herečka Táňa Pauhofová. 13. srpna jí bude 37 let.
  • Na narozeninové přání se těší americká herečka a modelka Halle Berry, která 14. 8. oslaví své 54. narozeniny.
  • Ben Affleck bude mít 15. srpna 48 let. Ještě dva roky tedy musí počkat na přání k 50. narozeninám.
  • Ani Madonna určitě nenechá své narozeniny bez povšimnutí. 62 let jí bude už 16. srpna.

Víte, kdy slaví narozeniny „sestra” Spejbla a Hurvínka?

Že nevíte, kdo je sestrou známých loutek Spejbla a Hurvínka? S nadsázkou to můžeme říct o Denise Kirschnerové, která je dcerou Heleny Štáchové a Miloše Kirschnera – tedy tvůrců Spejbla a Hurvínka. Denisa Kirschnerová své narozeniny oslaví už 17. srpna a bude jí 46 let. Živí se jako spisovatelka a dramaturgyně. V rodinné tradici Spejbla a Hurvínka pokračuje. Je dramaturgyní v Divadle Spejbla a Hurvínka. Má ještě mladšího bratra Miloše.

O rok více má také:

  • Herečka Lucie Benešová, která 18. 8. oslaví své 46. narozeniny.
  • 47 let bude mít 19. srpna Adéla Gondíková.
  • Hana Gregorová otevře své narozeninové přání 20. srpna. Oslaví své 68. narozeniny.
  • Vtipná přání k narozeninám ocení Ondřej Ruml, kterému bude letos 21. srpna už 39 let. Ještě rok si tedy počká na přání ke 40. narozeninám.

Víte, že Miloš Forman měl dvojčata?

Že byl Miloš Forman celosvětově známý herec, režisér a scénárista, to nemusíme ani psát. Ale věděli jste o něm, že měl dva syny – dvojčata? Oba dva, Petr i Matěj Forman, se pohybují ve světě herectví, výtvarného umění a divadla. Narozeniny společně oslaví 23. 8. Jelikož se narodili v roce 1964, mohou na svém přání k narozeninám číst číslovku 56.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU