Alan, Alena, Jáchym i Helena… kdo ještě slaví svátek?

Alan, Alena, Jáchym i Helena… kdo ještě slaví svátek?

Předchozí
Další

 • Krásné jméno Vavřinec je v kalendáři spojené s datem 10. srpna,
 • Zuzana svátek slaví 11. 8.,
 • Klára bude číst svá přání k svátku 12. srpna,
 • Alena má jmeniny 13. srpna,
 • Alan bude otevírat svá SMS přání k svátku 14. srpna,
 • Hana svátek má 15. 8.,
 • Jáchym oslaví jmeniny 16. srpna,
 • Petra svátek má 17. 8.,
 • Helena oslaví své jméno 18. srpna,
 • Ludvík svůj svátek slaví vždy 19. 8.,
 • Bernard má jméno v kalendáři 20. srpna,
 • Johana slaví svůj svátek 21. 8.,
 • Bohuslav má svátek 22. srpna,
 • Sandra oslaví své jmeniny 23. 8.

Jak jsou na tom jména Bernard, Alan, Ludvík nebo Vavřinec?

Nálepku netradičního jméno s sebou nese jméno Bernard. Pokud chcete svému nenarozenému dítku – chlapečkovi, předurčit sílu, dejte mu právě toto jméno. Potom bude dostávat i zajímavá přání k svátku pro děti. Jméno u nás nosí necelé tři stovky mužů. Má starogermánský původ a přeložit lze jako „statný a silný medvěd”.

Pro změnu vítězství může předurčovat jméno Vavřinec, které má latinský původ a lze jej přeložit jako „vítězný” nebo také „vavřínem ověnčený”. U nás jej nosí ani ne dvě stovky mužů.

Alanů je u nás kolem tisícovky. Je to jméno keltského původu, které se dá přeložit jako „svornost”. Opět je to netradiční jméno, jehož nositele na každém rohu nepotkáte, ale pěkná přání k svátku pro muže z něj jistě uděláte.

„Jáchyme, hoď ho do stroje”… tak na tento film v režii Oldřicha Lipského si nejspíš vzpomene každý, kdo ho viděl a kdo se připravuje poslat přání k svátku právě Jáchymovi, který svátek slaví 16. srpna. Jáchymů je u nás podobný počet jako Alanů. Je to jméno, které je spojeno s náboženstvím. Má hebrejský původ a významově lze přeložit jako „ten, kterého Bůh povýšil”. Podle Bible byl svatý Jáchym manželem svaté Anny a otcem panenky Marie.

Krásná znělá jména jako Alenka, Zuzanka, Klárka, Helenka…

Ne vždy je při hledání jména pro svého potomka nutné vymýšlet netradiční a krkolomná jména. Ať už budou jakákoliv, přání k svátku podle jmen pro něj určitě vyberete. Svou roli dokonale splní i klasické varianty jmen, jako je Alena, Zuzana, Klára, Helena. No řekněte sami, nezní hezky? Svým nositelkám tato jména určitě udělají radost jak v dětství, tak i v dospělosti.

Jméno Alena patří v Česku k velmi častým. Je to velmi znělé jméno, které má však nejasný původ. Zatímco někteří jej spojují se jménem Alan, které má keltský původ. Jiní se přiklánějí k variantě, že je jméno Alena odvozené ze jména Magdaléna či dokonce Helena. Ať tak či tak, žádná verze na kráse jména nijak neubere, přání k svátku pro ženy s ním vždycky bude znít skvěle.

Budete-li psát originální přání k svátku Heleně, můžete připojit slovo krásná. Vždyť právě Helena byla podle mytologie nejkrásnější ženou světa. Jméno Helena má řecký původ a přeložit jej lze jako světlo či pochodeň.

Jméno Zuzana nejen hezky zní, nýbrž může i krásně vonět tomu, kdo zná jeho původ a význam. Je to hebrejské jméno, které se dá přeložit jako lilie, lotus nebo růže.

Také jméno Klára je velmi oblíbené, znělé a líbezné. Má latinský původ a dá se přeložit jako jasná nebo slavná.

Ať už ve svém okolí máte Hanu, Ludvíka, Johanu, Helenu, Petru, Sandru nebo Vavřince, nezapomeňte mu/jí poslat přání k svátku. Na naší Přáničkovnici to nezabere ani pět minut. Text s přáním můžete z naší stránky zkopírovat rovnou do textové zprávy ve vašem mobilu.

1 komentář u „Alan, Alena, Jáchym i Helena… kdo ještě slaví svátek?“

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU