Už jste někdy museli psát „dvojité” přání k svátku nebo narozeninám?

Už jste někdy museli psát „dvojité” přání k svátku nebo narozeninám?

Předchozí
Další

Když má náš kamarád svátek, věnujeme mu blahopřání k svátku. Když má naše maminka narozeniny, dáme si záležet na přání k narozeninám. Ale co když mají dotyční narozeniny a svátek v jednom dni? Nebo co když kromě narozenin musíte přát i k Novému roku? Tyto případy sice nejsou nijak časté, ovšem vyskytují se. Máte někoho takového v rodině nebo ve vašem okolí?

Jména, která se naskytla i u jiných příležitostí

Když začnete listovat kalendářem, zjistíte, že někteří lidé zkrátka měli to štěstí (nebo smůlu), že se narodili v takovém datu, ve kterém mají svátek i narozeniny v jednom. Nebo mají svátek v den, kdy se slaví také Silvestr, nebo se narodili na Nový rok nebo ve Štědrý den. Takovým lidem potom právem patří extra porce přání k dané události.

  • 24. 12. slaví Adam a Eva svátek, mimo to je také Štědrý den,
  • 31. 12. je potřeba popřát všem chlapcům a mužům se jménem Silvestr, zároveň se nesmí zapomenout popřát jim také šťastné silvestrovské oslavy,
  • 28. 9. svátek slaví také Vašek, zároveň si může užít také státní svátek Svatého Václava – symbol české státnosti.

Narozeniny v den svátku, svátek v den narozenin

Výjimkou však nejsou ani ty případy, kdy je potřeba poslat dvojité přání k svátku a narozeninám v jednom. Fakt, že má dítě svátek v den svých narozenin někdo může zazlívat jeho rodičům jako pokus o úsporu peněz při nakupování dárků. Někdy však rodiče mají jméno pro svého potomka vybrané dlouho dopředu. Když se pak narodí ve stejný den, kdy se slaví jeho jméno, jde o velkou náhodu.

Proto můžete přát Lucinkám narozeným 13. 12. zároveň k svátku i k narozeninám. Podobné přání můžete napsat i Čestmírům, kteří se narodili 8. 1.

Pokud ve svém okolí máte někoho, kdo slaví v jeden den narozeniny i svátek, na blahopřání si dejte opravdu záležet. Za PŘÁNIČKOVNICI všem těmto šťastlivcům přejeme i my VŠE NEJLEPŠÍ!

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU