Nezapomeňte na přání k svátku pro těchto 7 jmen

Nezapomeňte na přání k svátku pro těchto 7 jmen

Předchozí
Další

Proč je někdy zapomenout na přání k svátku horší, než zapomenout na narozeniny?

Ačkoliv jsou narozeniny mnohem slavnostnější událostí, která kromě blahopřání k narozeninám vyžaduje i dort a narozeninové kloboučky, zapomenout na přáníčka k svátku je leckdy větší trapas. Proč? Zejména proto, že přání k svátku vám v dnešní době mohou připomenout leckteré aplikace, kalendář, internetový vyhledávač, dokonce vám přání k svátku připomenou i v rádiu. Proto, když se stane, že zapomenete, může vás okolí považovat za slepé, hluché, zkrátka ignoranty. A to my nechceme, proto vám přání k svátku hezky připomeneme.

Ostatně na přání k svátku můžete pamatovat i díky známým osobnostem, které nosí stejné jméno. Jména pro 3. týden v roce vám může připomenout Edita Randová – česká operní pěvkyně a mezzosopranistka. Také Radovan Lukavský – český herec, dabér, vysokoškolský profesor a recitátor. Nejznámější nositelkou jména Alice je samozřejmě herečka, modelka a moderátorka Alice Bendová. A přání k svátku 18. ledna jistě dostane i Vladislav Beneš – český herec a dabér.

Líbí se vám málo četné jméno Doubravka?

Jméno Doubravka nosí v České republice přibližně 300 žen. Má slovanský původ a znamená „dubový háj”. Zdrobněle Doubravkám doma říkají třeba Doubravička. Na Doubravku si jistě vzpomenete ve spojení s filmem „Léto s kovbojem”, kde mladou psycholožku Doubravku hraje Daniela Kolářová.

 

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU