Jak se připravit na přání k svátku pro Silvestra?

Jak se připravit na přání k svátku pro Silvestra?

Předchozí
Další

Dne 31. 12. 2019 mají svátek Silvestrové. Je to docela neobvyklé jméno spojené hlavně s bujarými oslavami konce starého a začátku nového roku. Jméno Silvestr nenosí v Česku příliš mnoho lidí. I z toho důvodu je velmi důležité na přání k svátku pro Silvestra nezapomenout! Jak se tedy na něj připravit? Třeba tak, že si o jménu zjistíte nějaké informace.

Přání k svátku a přání k novému roku dostanou Silvestrové v jedné SMSce

Muži se jménem Silvestr mají oproti nositelům jiných jmen tu výhodu, že se kromě přání k svátku dočkají i ohňostroje. A ne jen jednoho! Kdo tohle o sobě může tvrdit? Silvestrů je v Česku něco kolem 450, oslavy v závěru dne s jejich jménem ale stojí za to. Kromě blahopřání k svátku dostávají Silvestrové zároveň i přání do nového roku.

Jméno Silvestr má latinský původ. Pochází z latinského slova „SILVA”, což znamená les nebo také ze slova „SILVESTRIS”, což znamená lesní.

Silvestr je patronem zedníků a kameníků. Proto pokud znáte někoho se jménem Silvestr a ještě je to zedník, přání k jeho svátku opravdu vyšperkujte.

Nejznámějším, i když ne českým nositelem jména Silvestr, je americký herec Sylvester Stallone. Nejspíš nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že řada maminek u výběru tohoto jména přihlédla k onomu známému akčnímu hrdinovi.

Pravopisné okénko ke jménu Silvestr… abyste v přání neudělali chybu

Ať už budete psát Silvestrovi jako osobě, nebo přát svým blízkým šťastného silvestra, dejte pozor na pravopis.

Velké S ve slovu Silvestr píšeme, pokud jej bereme ve spojitosti s křestním jménem.

Malé s píšeme v případě, že máme na mysli poslední den roku a s ním spojené oslavy.

A ještě něco. Víte, v čem má Silvestr kromě netradičního jména ještě štěstí? V tom, že se o oslavy ke konci starého roku a na začátku roku nového nemusí s nikým dělit. 1. 1. je Nový rok, tudíž štafetu se jmény nemusí Silvestr nikomu předávat. Až 2. 1. má svátek Karina, a tak jí nezapomeňte popřát.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU