Kterým jménům můžete přát v prvním týdnu nového roku?

Kterým jménům můžete přát v prvním týdnu nového roku?

Předchozí
Další

2. 1. má svátek Karina,

3. 1. můžete přání k svátku poslat Radmile

4. 1. vymyslete blahopřání pro Dianu,

5. 1. patří Dalimilovi.

Poslat přání k svátku je v prvním týdnu nového roku o něco složitější

Přechod starého a nového roku býval, je a vždy bude malinko hektický. V tento čas se musíme vyrovnávat s ukrutnou bolestí hlavy coby doprovodným symptomem kocoviny. Připravujeme se na zapřažení do pracovního režimu obvykle po dlouhém období volna a rozhýbáváme svá o něco těžší těla. Kolikrát ještě nemáme ani pořízený kalendář či zápisník pro nový rok. A to jsou všechno důvody toho, že se stane, že v prvním týdnu kalendářního roku zapomeneme na přání k svátku. Přáníčkovnice je tady od toho, aby vám všechna jména připomněla.

Než pošlete blahopřání k svátku, zjistěte si původ jména

Ne vždy je na to čas, ovšem je velmi zajímavé si při psaní blahopřání k svátku zjistit také původ jména toho, komu píšete. Jméno Karina má skandinávský původ a znamená „paní domu”. Zdrobněle a zkráceně doma Karinám mohou říkat Rina, Karuš, Karka nebo Kara.

V četnosti jména je Radmila asi na 220. místě. Je to jméno slovanského původu a znamená „rozradostněná, milá”. Doma mohou Radmile říkat také Ráďa, Míla nebo zdrobněle Raduška nebo Radmilka.

Co se četnostmi jména týče, je na tom Diana asi podobně jako Radmila. Poslat přání k svátku můžete Dijkám nebo také Diankám 4. ledna. Význam jména je „božská”. Což klidně můžete využít při vymýšlení přání k svátku.

První týden v roce uzavírá Dalimil. I Dalimilové ocení aspoň SMS přání k svátku. Překládat toto jméno můžeme jako „stále milý”.

Tak tedy Karino, Radmilo, Diano a Dalimile, přejeme vám vše nejlepší k vašemu svátku!

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU