Jak vymyslet vlastní přání k Vánocům?

Jak vymyslet vlastní přání k Vánocům?

Předchozí
Další

Vánoce jsou brzy tady a s nimi i potřeba, v tom lepším případě chuť rozeslat svým blízkým nějaká ta vánoční přáníčka. V papírnictví můžete vybrat pohledy s již předtištěným novoročním blahopřáním, stačí k němu připojit jen váš podpis. Také SMS vánoční přání stačí jen „přeposlat”. Tady ale zavání neoriginalita, nemyslíte? Co takhle letos vymyslet své vlastní přání k Vánocům? Poradíme vám, jak na to.

Ohledně přání k Vánocům se nepodceňujte

Myslíte si, že něco jako je vymyslet originální vánoční přání sami nezvládnete? To jste na omylu. Nemusíte mít básnickné vlohy, abyste dali několik rýmů dohromady. Dobře si vzpomeňte na školní léta. Tam po nás učitelé také chtěli, abychom jako domácí úkol vymysleli básničku. Přece by to nebylo ve školních osnovách, kdyby to nebylo možné. Vánoční přání navíc nemusí mít několik slok, stačí čtyři od srdce věnované řádky.

S vymýšlením přání k vánočním svátkům začněte včas

Abyste stihli přání k Vánocům vymyslet do Štědrého dne, začněte už teď. Ne opravdu si na to nemusíte vyhrazovat extra čas, ani si brát dovolenou v práci. Stačí, když u sebe budete mít blok a propisku, abyste si mohli zaznamenat to, co vás napadne. Právě dostatečný čas vám umožní naplno v sobě pocítit básnické střevo. Věřte, že při obalování kapra a zdobení stromečku na Štědrý den už pravděpodobně nic světového nevymyslíte. Ale můžeme se plést a možná naopak vám časový pres bude svědčit :).

Jak vymyslet vlastní vánoční přání?

Při vymýšlení vánočního přání je dobré se inspirovat u přání, která už existují. Jak si určitě všimnete, opakují se v nich slova, jako jsou Vánoce, vločka, sáně, zdraví, pohoda, láska, Ježíšek… Když si k jednotlivým slovům vymyslíte rýmy, nebude těžké dát přání dohromady. Rýmy můžete vymýšlet v hlavě, nebo si na to vzít online pomoc. Existují nejrůznější mobilní aplikace a internetové stránky, které vám vegenerují rýmy na zadané slovo. Inspiraci vám také nabídne tato naše stránka pranickovnice.cz, na které si stačí vybrat z menu.

Originální vánoční přání potěší vás i vaše blízké. Že se líbilo, poznáte mimo jiné i tak, že se vám ještě v tentýž Štědrý večer vrátí v oběhu od někoho, komu bylo přeposláno.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU