Jakou moc má vánoční a novoroční přání?

Jakou moc má vánoční a novoroční přání?

Předchozí
Další

Veselé Vánoce a vše nejlepší do nového roku!” – tohle je typické přání k Vánocům a do nového roku, ale co si budeme povídat. Je trošku fádní, odbyté a neoriginální. Neurazí, ani nenadchne. Spíše jen splní jakousi normu pro přání k Vánocům a novému roku. Můžete si myslet, že obsahuje vše, co chcete říct. Přitom však neříká vůbec nic. Buďte proto letos konkrétnější. Uvědomte si, jakou moc může vánoční a novoroční přání mít!

Nový rok je šance začít znovu a novoroční přání je jako první vlaštovka té změny

Už víte, jaký bude váš nový rok s číslem 2020? Třeba už máte nějakou představu. Každopádně poslední měsíc, týdny a dny roku starého jsou vhodnou příležitostí své dosavadní úspěchy a neúspěchy zrekapitulovat. Co se povedlo a co naopak ne?

Máte v plánu se příští rok usmířit s někým, s kým jste se nepohodli? Novoroční přání dotyčnému s omluvou a vyjádření touhy po usmíření může být prvním krokem.

Komu nezapomenout poslat přání k Vánocům a do nového roku?

Na Silvestra obvykle mobily „pípají” a vibrují o sto šest. Proto si často ani neuvědomíme, že jsou takoví, ke kterým novoroční přání vůbec nedorazí. Co to letos napravit? Zaměřme se na ty, kteří budou za novoroční přání rádi. Třeba máte souseda, který o samotě tráví celé svátky. Novoroční přání od vás ve schránce mu udělá radost. Podobně na tom může být i řada seniorů v domově důchodců.

Silvestrovské přání jako dopis… protože nevadí, že se to nerýmuje

Novoroční přání můžete pojmout netradičně jako dopis. Napište svým blízkým a osobám, které chcete oslovit dopis, ve kterém nejenže popřejete k novému roku, nýbrž vyjádříte své touhy, obavy, omluvy či radost.

Ať už s novoročním přáním letos naložíte jakkoliv, uvědomte si, jakou moc takové přání má! Přání do nového roku může potěšit, zahřát u srdce, rozplakat i rozesmát. Může povzbudit i pomoct udělat člověku zásadní rozhodnutí.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU