Jedenáctý týden roku, co se přání k svátku týče, ovládly hlavně ženy!

Jedenáctý týden roku, co se přání k svátku týče, ovládly hlavně ženy!

Předchozí
Další

Znělá jména, jako jsou Františka, Viktorie, Anděla nebo Růžena ještě více zkrášlí své nositelky

Dítě se ještě ani nenarodí a rodiče už stojí před tak závažným krokem, jakým je dát svému dítěti jméno, které bude nosit celý svůj život. Právě kvůli tomuto celoživotnímu závazku by to nemělo být rozhodnutí zbrklé, neuvážené, učiněné z pouhého rozmaru. Naštěstí v kalendáři je tolik krásných jmen! Jedenáctý týden roku převažují hlavně ženská jména. Například Františka. I když se jedná o velmi znělé jméno, je užíváno pouze zřídka. Má italský původ a znamená „Francouzka”.

To Viktorie je jméno vítězství a pochází z latiny. Pokud byste všem svým dětem chtěli dát podobně „vítězná” jména, můžete Viktorku doplnit také o Viktora nebo o Vítězslavu nebo Vítězslava.

Krásu i charakter ženy mohou dokonale podtrhnout jména, jako jsou Anděla a Růžena. Už na první pohled si nejspíš domyslíte jejich význam. A která malá holčička by se nechtěla jmenovat po vzoru pohádkové princezny Růženky?

Je Ida nebo Rút hodně netypické jméno?

Nositelka jména Ida je ženou činu. Jméno má germánský původ a lze přeložit právě jako „čin”. I vy se chopte svého činu a napište Idám přání k svátku. Jméno nepatří k těm nejčastějším, a proto máte vlastně štěstí, že nějakou Idu znáte. Podobně je na tom i Rút, která bude ráda, když jí SMS přání k svátku pípne v den jejich jmenin – 14. března. Jméno Rút má hebrejský původ a překládá se jako „přítelkyně”. Proto jste určitě rádi, že máte Rút ve své partě. Zatímco v Česku je toto jméno používáno zřídka – nosí jej ani ne dvě stovky žen, v zahraničí je výrazně oblíbenější.

Co víte o jménu Řehoř?

12. března budou bdělí a na přání k svátku připraveni všichni Řehořové. V Česku jich je ani ne 50, to už rovnou zvládnete napsat všem, ne? Každopádně, pokud nějakého Řehoře znáte, gratulujeme. Původ jména najdete v řečtině a lze jej přeložit jako „bdělý”.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU