Umíte si představit, že by vám vláda zakazovala oslavit vaše narozeniny?

Umíte si představit, že by vám vláda zakazovala oslavit vaše narozeniny?

Předchozí
Další

Nejlepším způsobem, jak dostat na svou narozeninovou oslavu co možná nejvíce lidí ve velmi krátkém čase je hodit pozvánku na sociální sítě. Koneckonců i narozeninovými přáními se to tam jenom hemží. Ovšem to, co vám připadá zcela normální, může být v jiné zemi problém. Tádžikistán – země sousedící s Afgánistánem, Čínou nebo Uzbekistánem zakazuje narozeniny slavit mimo domov a sdružovat se do větších skupin za účelem jejich oslavy. Už jen narozeninové přání či zmínka o oslavě na sociální síti může vzbudit podezření u příslušných orgánů, které na danou narozeninovou oslavu dorazí bez pozvání a napaří oslavenci pokutu.

Uměly by známé osobnosti utajit své narozeniny?

Vzhledem k tomu, že řada slavných osobností má svůj druhý domov na divadelních prknech nebo před kamerou, mnozí z nich oslaví své narozeniny se svými kolegy rovnou na place. No ještě, že žijí v České republice, kde se tohle obejde bez problémů.

Tádžikistán za slavení narozenin mimo domov údajně vypisuje vysoké pokuty. Proč? Budete se divit, ale je to prý v zájmu samotných obyvatel. Vláda tak chce donutit obyvatele země, aby se naučili nakládat s penězi rozumným způsobem. Díky tomuto zákonu může vláda i regulovat počet hostů třeba na svatbách.

Kdo ze známých osobností bude mít narozeniny?

Své narozeninové přání si může přečíst a narozeniny dle své libosti oslavit herečka Vlastina Svátková, která se narodila 9. března a letos jí bude 38 let. Ve stejný den slaví i její herecká kolegyně Zlata Adamovská, které bude 61 let.

Své narozeniny nemusí tajit ani Kryštof Hádek, který svých 38 let oslaví už 10. března.

Víte, kolik let by dnes měl kosmonaut, který jako první člověk vzlétl do vesmíru – Jurij Gagarin? Kdyby nezahynul při cvičném letu, oslavil by 9. března své 86. narozeniny.

Spolu s nimi narozeniny v nejbližších dnech oslaví i:

  • modelka Eva Herzigová (narozena 10. 3. 1973),
  • herec David Gránský (narozený 11. 3. 1992),
  • narozeninové přání si přečte i Matěj Ruppert (narozený 12. 3. 1978),
  • moderátor a herec Tomáš Matonoha (narozený 13. 3. 1971),
  • zpěvačka Katarína Knechtová (narozená 14. 3. 1981),
  • herec Juraj Kukura (narozený 15. 3. 1947).

A jak se obyvatelé Tádžikistánu staví k nařízení neslavit narozeniny mimo domov? Narozeniny slaví dál, jen se snaží je co nejvíce ututlat a vyhnout se pokutě.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU