Kdo má svátek na apríla?

Kdo má svátek na apríla?

Předchozí
Další

Kromě přání k svátku myslete i na apríla a nenechte se nachytat!

Ani 14. týden roku není o jména v kalendáři nouze. Kromě toho, že byste měli myslet na blahopřání k svátku pro vaše blízké, nezapomeňte na to, že prvního dubna je apríl. V ten den se mějte obzvlášť na pozoru. Podle tradice se vás i ti nejbližší budou snažit nachytat na nějaký povedený vtípek. Obezřetní buďte i co se týče zpráv v rádiu a televizi. Moderátoři apríl milují a neváhají do světa vypustit zprávu, která se sice tváří vážně, má však zcela smyšlený nebo alespoň částečně upravený obsah.

Kde má apríl svůj původ? To není jednoznačně známo. Někdo aprílu přisuzuje náboženský původ. V ten den se měl narodit Jidáš, který později zradil Ježíše. Prvního dubna se tedy kvůli zradě Jidáše nemá věřit nikomu a ničemu. Druzí tvrdí, že je zde apríl kvůli rozmarnému dubnovému počasí, které si s námi rádo hraje. Ať tak, nebo tak, prvního dubna se aprílu zkrátka nevyhnete. Můžete se na něj ale připravit. Třeba tím, že také nějaký ten aprílový vtípek vymyslíte.

Obzvlášť připravení by měli být muži se jménem Hugo. Ti slaví svátek zrovna na apríla, a proto možná k nim se bude vztahovat mnoho „škodolibé” pozornosti. V České republice nosí jméno Hugo asi 700 mužů. Jméno má germánský původ a dá se vyložit jako „člověk s bystrou myslí”. Tedy přesně někdo, kdo se jen tak nachytat nedá.

Kvido a Arnošt – jména, která nejsou nejčastější

Kromě Richarda, Miroslavy, Ivany nebo Eriky, kterým samozřejmě posíláme od srdce mířené přání k svátku, mají své místo v kalendáři pro 14. týden roku i Kvidové a Arnoštové – tedy jména ne moc častá.

Podle významu jména by měli být Arnoštové čestní a vytrvalí. Jméno Arnošt má germánský původ a nosí jej u nás okolo 4 000 mužů. Nejvíce Arnoštů potkáte v Praze.

Jméno Kvido má také germánské kořeny a lze jej volně přeložit jako „muž z lesa či muž spjatý s divokou přírodou”. V Česku jméno nosí ani ne 200 mužů. Setkat se můžete i s verzí jména Quido.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU