Kdo oslaví svátek polibkem pod rozkvetlou třešní?

Kdo oslaví svátek polibkem pod rozkvetlou třešní?

Předchozí
Další

Osmnáctý týden roku bude plný polibků

Ani osmnáctý týden roku se neobejde bez nutnosti hledat alespoň pár rýmů pro přání k svátku pro vaše blízké, kteří zrovna tento týden slaví jmeniny. Místo obvyklých sedmi jmen si letos přání k svátku můžete připravit jen pro šest. Běžné kalendáře nenabízejí pro 1. květen místo pro jméno, slaví se První máj a Svátek práce. Proto zbývá už jen vymyslet přání pro Jaroslava, Vlatislava, Roberta, Blahoslava, Zikmunda a Alexeje.

Kromě přání k svátku tento týden nezapomeňte i na milou povinnost všech zamilovaných – najít rozkvetlou třešeň a dát si pod ní dlouhýýýý polibek.

Všimli jste si, že přelom dubna a května patří ryze mužům?

Možná jste si všimli, že většina týdnů v kalendáři nabízí mix ženských a mužských jmen. Jen výjimečně se stane, že je celý týden ryze mužský nebo ženský a tento týden se to stalo. Když odmyslíme ženské varianty jména Vlatislav a Blahoslav, které slaví svátek ve stejný den jako ty mužské, patří osmnáctý týden roku jenom mužům.

Přání k svátku můžete poslat Robertům. Jméno má germánský původ a jeho podobu můžete hledat v archaickém jméně Rupert. Ze slavných osobností jméno nosí například Robbie Williams nebo Robert Redford. Robert je oblíbené jméno, a proto možná budete přání k svátku psát hned několika Robertům, které znáte.

Typickým jménem pro duben a jaro v rozpuku je jméno Jaroslav, které má slovanský původ. Jeho spojení s jarem je však chybné. Vychází totiž ze staroslovanského slova „jaryj”, které se dá vyložit jako vznětlivý či mocný. Doma Jaroslavům mohou říkat i Slávek.

Jméno Zikmund má germánský původ a přeložit jej lze jako ochránce vítězství. Pokud tedy pro své dítko chcete silné jméno, Zikmund se nabízí. Zároveň jméno nepatří k nejčastějším, a proto možná ve vašem okolí ani žádného Zikmunda, kterému byste popřáli k svátku, nemáte.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU