Kdy oslaví narozeniny Karel Roden, Zdeněk Troška nebo Cher?

Kdy oslaví narozeniny Karel Roden, Zdeněk Troška nebo Cher?

Předchozí
Další

Slavíte své narozeniny v druhé polovině května? To se máte. Tou dobou už bývá ideální počasí pro posezení venku. Líbačku pod rozkvetlou třešní už máte za sebou a teď vám nezbývá nic jiného, než bouchnout šampaňské a oslavit, že je vám zase o rok více. Nedělejte si z toho vrásky. Nejste v tom sami. V ten samý den jako vy budou svá narozeninová přání číst i další lidé. Mezi nimi i hromada známých osobností. Kdyby vás s nimi nedělila dálka či jazyková bariéra, určitě by stálo za to narozeniny oslavit dohromady.

Věděli jste, že Karel Roden slaví narozeniny ve stejném měsíci jako jeho mladší bratr Marian Roden?

Karel Roden je ve filmovém světě známý hlavně díky jeho velkým rolím. Narodil se 18. 5. 1962 a tudíž letos oslaví své 58. narozeniny. Karel Roden se narodil v Českých Budějovicích do herecké rodiny, čímž byla jeho herecká kariéra tak trochu předurčena. Táta i dědeček Karla Rodena byli rovněž herci. Karel Roden má bratra Mariana Rodena, který je jen o dva roky mladší. A shodou okolností stejně jako Karel slaví své narozeniny v druhé polovině května – konkrétně 31. 5. Také Marian Roden se živí herectvím. Působí hlavně v divadle, ale objevil se také v řadě filmů a televizních seriálů.

Jak oslaví narozeniny Zdeněk Troška?

Ve stejný den jako Karel Roden se narodil i známý český režisér Zdeněk Troška, který letos 18. května oslaví své 67. narozeniny a zaslouží si především samá vtipná přání k narozeninám.

Zdeněk se narodil ve Strakonicích a svou domovinu rád promítá i ve svých filmech. Mezi jeho prvotiny patří film Bota jménem Melichar. Každý však Trošku zná spíše ve spojitosti s trilogií Slunce seno. Zajímavé je, že režii studoval nejen v Česku, nýbrž i ve Francii. Doufáme, že přání k narozeninám, které dostane, budou stejně zábavná jako jeho filmy.

Rok 1909, 19. květen… den, kdy se narodil hrdina

Letos 19. května už Nicholas Winton žádné své narozeniny neoslaví. Ale díky němu si tento den můžeme pamatovat jako den, kdy se narodil velký hrdina. Nicholas Winton se narodil 19. května roku 1909, zemřel v roce 2015. Proslavil se záchranou stovek dětských životů před transportem do koncentračních táborů.

  • Americká zpěvačka Cher oslaví své 74. narozeniny 20. května.
  • Herci Ivanu Vyskočilovi bude letos také 74 let. Narozeniny oslaví o den později – 21. května.
  • Přání k 30. narozeninám bude 22. května očekávat i mladý český herec Jakub Štáfek.
  • Barbora Seidlová má narozeniny 23. května a oslaví 39 let. Víte, že od doby, kdy byla natočena pohádka Lotrando a Zubejda uběhlo už 23 let? Své role princezny Zubejdy se Barbora zhostila v pouhých 16 letech.

Kdo ještě slaví narozeniny?

  • Narozeninové přání bude přicházet i na adresu Boba Dylana, který 24. května oslaví 79. narozeniny.
  • Český hokejista David Pastrňák oslaví 25. května své 24. narozeniny.
  • Přání k narozeninám bude 27. května očekávat olympijská bojovnice Martina Sáblíková. Bude jí 33 let.
  • Kylie Minogue oslaví 28. května 52. narozeniny.

Všem těmto lidem, které jsme nezmínili, ale i vám přeje Přáničkovnice vše nejlepší k narozeninám!

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU