- 29. června slaví svátek Petr a Pavel,
- 30. června má jmeniny Šárka,
- 1. července dostane přání k svátku Jaroslava,
- 2. července slaví svátek Patricie,
- Radomír slaví jméno 3. července,
- 4. července má jmeniny Prokop,
- 5. července dostane blahopřání k svátku Cyril a Metoděj,
- 6. července je Den upálení mistra Jana Husa
- Bohuslava bude očekávat přání k svátku 7. července,
- Nora bude mít z přání radost 8. července,
- 9. července svátek slaví Drahoslava,
- 10. 7. má jmeniny Libuše,
- 11. 7. slaví svátek Olga,
- 12. července oslaví své jméno Bořek.
Petr se může rozhodnout, kdy oslaví svůj svátek
Jméno Petr pochází z řeckého slova „petros”, což je výraz pro skálu. Oproti ostatním jménům v kalendáři mají Petrové jednu obrovskou výhodu. Jejich jméno se v kalendáři vyskytuje hned dvakrát. Poprvé samostatně 22. února, podruhé se dělí o řádek v kalendáři s Pavlem – 29. června.
Kdy mohou Petrové slavit svátek a dostávat radostná přání k svátku pro muže je tak více méně na nich samotných. Rozhodnout se pro něj mohou v únoru nebo v červnu. Tou nejlepší variantou ale je oslavit svátek dvakrát za rok.
Jména končící na „slav”, „slava”
V kalendáři velmi hojně se vyskytující jsou jména končící na „slav”, „slava”. V období od 29. června do 12. července je to Jaroslava, Bohuslava a také Drahoslava, což je hned trojnásobná šance na rozesílání přání k svátku pro ženy. Mnoho slovanských jmen se skládá právě ze dvou slov, z nichž jedno je zpodstatnělé sloveso – v tomto případě koncovka slav – ze slovesa slavit. Význam těchto jmen si ve většině případů nemusíme dlouze vysvětlovat, protože je jasně zřetelný. Bohuslava je „ta, co oslavuje Boha”, Jaroslava „ta, co oslavuje jaro”.
Jak oblíbené je jméno Bořek?
Původní variantou jména Bořek je staroslovanské jméno Bořivoj. Bořek je tak jen jeho zkrácenou formou. Pozor, jedná se ale o dvě významově odlišná jména. Zatímco Bořek slaví svátek 12. července, Bořivoj má jmeniny 30. července. Významově se dá jméno přeložit jako „ten, kdo vede vojsko”. Když se ale řekne Bořek, jen málo lidem na mysl nepřijde dodatek „stavitel”, tedy ideální spojení pro nějaká vtipná přání k svátku. Ať už vás ve spojitosti se jménem Bořek napadne cokoliv a jakýkoliv vtípek, nezapomeňte mužům s tímto jménem napsat přání k svátku. Pokud nějakého Bořka ve svém okruhu máte, je to v podstatě velké štěstí, protože v České republice jich je aktuálně jen něco kolem 150.