Přání k svátku nezapomeňte poslat Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi!

Přání k svátku nezapomeňte poslat Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi!

Předchozí
Další

  1. 1. slaví svátek Kašpar, Melichar a Baltazar,
  2. 1. můžete přání k svátku poslat všem Vilmám, které znáte,
  3. 1. přání k svátku poputuje k Čestmírům,
  4. 1. slaví svátek Vladan,
  5. 1. má jméno v kalendáři Břetislav,
  6. 1. popřejte k svátku všem Bohdanám,
  7. 1. nezapomeňte na přání k svátku pro Pravoslava.

Chcete opravdu netradiční jména? Kašpar, Melichar a Baltazar jsou vám plně k dispozici

Většina lidí nemá 6. 1. komu poslat přání k svátku. Proč? Tento den slaví svátek Tři králové – Kašpar, Melichar a Baltazar. Jelikož se jedná o opravdu netradiční jména, po jejich nositelích abyste v Česku vyhlásili pátrání.

Kašpar je orientální jméno s významem „nosič nebo strážce pokladů”. V České republice ho má jen hrstka lidí. Ani ne padesátka. Jméno Melichar má hebrejský původ a znamená „král světla”. Zní velmi urozeně, a pokud se rozhodnete dát toto jméno vašemu děťátku, vsadíme se s vámi, že ve třídě se více Melicharů nesejde. Přání k svátku můžete klidně poslat všem Melicharům v České republice, aniž by vás poštovní známky zruinovaly. Toto jméno nosí něco kolem sedmdesátky mužů. A kdyby vám to přece jenom přišlo hodně, napište přání k svátku raději Baltazarům. Stačit vám k tomu budou jen dvě desítky poštovních známek. Jméno Baltazar je opravdu unikátní. Je to aramejské jméno a doma ho zdrobněle můžete převádět na Baltka nebo Baltazárka.

2. týden roku svátek slaví i nositelé mnohem tradičnějších jmen

Mnohem, mnohem více práce budete mít, když se rozhodnete poslat SMS k svátku třeba Bohdanám. V minulosti bylo jméno Bohdana velmi oblíbené. Dnes, zdá se, se opět vrací do módy. Bohdana je severské jméno a znamená „dána Bohem”.

Přání k svátku ocení i Pravoslav. Je to krásné znělé jméno s významem „slavící právo”.

Ze známých osobností se mohou zmíněnými jmény pochlubit například herečka Vilma Cibulková, herec, ředitel divadla a producent Čestmír Kopecký nebo herečka Bohdana Pavlíková.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU