Slavit můžete nejen jmeniny, nýbrž i významné dny v kalendáři!

Slavit můžete nejen jmeniny, nýbrž i významné dny v kalendáři!

Předchozí
Další

  • 6. 4. mají jmeniny Vendulky,
  • 7. 4. slaví svátek Heřman,
  • 8. 4. můžete poslat přání k svátku Emám,
  • 9. 4. pošlete alespoň SMS přání k svátku Dušanům,
  • 10. 4. svátek slaví Darja,
  • 11. 4. nezapomeňte, že slaví Izabela,
  • 12. 4. má jmeniny Julius.

Kalendář není jen o jménech

Kalendář není jen pomůckou pro organizování času a skvělou upomínkou toho, kdo slaví jmeniny, nýbrž také místem pro významné dny. Ty většina lidí sice neslaví, je však velmi zajímavé zjistit, že ten či onen den je například kromě jiného považován i za den zdraví či za den pití kávy a tak podobně.

Významné dny vyhlašuje například Organizace spojených národů (OSN), ale i jiné organizace. Významné dny mohou být nepohyblivé (tedy připadají na stejný den každý rok) a pohyblivé (každý rok připadají na jiný den, protože u nich není pevně stanovené datum, nýbrž významný den připadá na 2. neděli v měsíci a podobně).

Pro zjištění významných dnů je nejlepší podívat se na internet, nebo se při výběru kalendáře pro celý rok zaměřit na takový, který kromě jmen a svátků obsahuje i kompletní výpis významných dnů. U většiny kalendářů tohle není pravidlem. Na 15. týden roku připadá napříklal Světový den zdraví – 7. 4., nebo Mezinárodní den kosmonautiky – 12. dubna.

Kdo slaví svátek ve velikonočním týdnu?

15. týden roku se letos kromě jiného nese i v duchu Velikonoc. Na Velký pátek slaví svátek Darja a na Velikonoční neděli letos připadne jméno Julius.

Přání k svátku však bude potřeba mnohem více. 6. dubna své jmeniny oslaví Vendula. Jméno má slovanský původ a u nás jej nosí téměř 15 000 žen. 7. dubna si své přání k svátku rád přečte i Heřman. Toto jméno nese význam „pán vojska”. Ať už jsou Heřmanové bojovníci nebo ne, věříme, že své jméno si užijí, protože je znělé a ne zas tak časté. U nás jej nosí ani ne 300 mužů.

Své jmeniny v tomto týdnu oslaví i Emy. V poslední době se s tímto jménem doslova roztrhl pytel, a proto je nanejvýš pravděpodobné, že přání k svátku pro Emu budete vymýšlet i vy. Pomoct by vám v tom mohla naše Přáničkovnice. Jméno Ema má germánský původ a lze jej přeložit jako „milá, pečující a starostlivá”. Oblíbené je nejspíš kvůli jeho krátké a znělé formě.

Alespoň nějaká SMS přání k svátku dostane i Darja, která slaví svátek 10. dubna. Je to velmi neobvyklé jméno, přesto ho u nás nosí téměř tisícovka žen. Původ jména není úplně jasný, ale poukazuje se buď na Rusko, nebo Persii.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU