Týden plný oslav, všichni slaví Velikonoce, kdo slaví narozeniny?

Týden plný oslav, všichni slaví Velikonoce, kdo slaví narozeniny?

Předchozí
Další

15. týden roku se nese ve znamení velkých oslav. V různé míře budou slavit i ti, kteří nemají narozeniny. Na tento týden totiž připadají Velikonoce – Velký pátek a Velikonoční neděle. Kromě toho řada z vás slaví narozeniny a s vámi i spousta známých osobností, o nichž třeba nevíte, kdy se narodili. Za Přáničkovnici vám všem přejeme vše nejlepší k narozeninám a šťastné Velikonoce!

Kromě narozenin můžete „slavit” škaredou středu nebo i zelený čtvrtek

Co se výjimečnosti týče, je 15. týden letošního roku opravdu štědrý. Připadá na něj větší část velikonočních svátků – svátků, které křesťané berou velice vážně, protože souvisí s ukřižováním Ježíše Krista. Velikonoce však mají i své pohanské rozměry se spoustou lidových zvyků, a proto si je užijí opravdu všichni.

Velikonoce jsou pohyblivým svátkem, a proto každým rokem připadnou na jiné období v rozmezí od 20. března do 23. dubna. Letos Velký pátek připadá na 12. dubna. Je však už jen vrcholem všemožných velikonočních příprav. V průběhu 15. týdne můžete slavit například škaredou středu – v ten den zradil Jidáš Ježíše a vy byste se neměli mračit, neboť vám to zůstane. Oslavit můžete i zelený čtvrtek – třeba tím, že si uvaříte něco zeleného.

Velký pátek je pro věřící dnem smutku, v ten den byl ukřižován Ježíš Kristus. Následnou bílou sobotu odpočíval v hrobě a v noci na neděli (Velikonoční neděli) vstal z mrtvých. Velikonoční neděle i Velikonoční pondělí se už nese v duchu oslav, končí se půst, pletou se pomlázky a chodí se na výprask.

Kdo slaví narozeniny ve velikonočním týdnu?

Spolu s Velikonocemi své narozeniny oslaví český herec David Švehlík, který se narodil 6. 4. 1972, letos bude mít už 48 let. O den později – tedy 7. dubna své 66. narozeniny oslaví známý akční herec Jackie Chan. Své narozeniny by ostatně mohl spojit s Lucií Bílou, která je slaví v ten stejný den s tím rozdílem, že jí letos bude teprve 54 let.

Narozeninové přání od svých blízkých 8. dubna dostane i Sabina Laurinová, kterou si i po letech mnozí spojují hlavně s moderováním zpěvácké soutěže Doremi. Laurinové bude 48 let. O čtyri roky starší herečka Michaela Kuklová své narozeniny oslaví ve stejný den jako Sabina Laurinová.

Blahopřání k narozeninám bude mít 9. 4. k dispozici i Peter Nagy. Ten se narodil v roce 1959 a letos tak oslaví své 61. narozeniny.

O narozeninovou oslavu se jistě nenechá připravit ani akční herec Steven Seagal – narodil se 10. 4. 1952 a letos mu bude už 68 let. Tedy o něco více než Zdeňku Pohlreichovi, který své narozeniny slaví ve stejný den, co Seagal, jen je mu o pět let méně.

Na narozeninové přání se těší i talentovaná zpěvačka Tereza Mašková, která nedávno zvítězila ve zpěvácké soutěži. Ostatně své narozeniny může spojit o den později se svým porotcem Pavolem Haberou, který má narozeniny 12. dubna. Narodil se v roce 1962 a letos mu tak bude už 58 let.

Ať už budete 15. týden roku nadepisovat narozeninová přání či zdobit kraslice, užijte si to na maximum!

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU