Svátek vám dnes připomenou na každém rohu

Svátek vám dnes připomenou na každém rohu

Předchozí
Další

  • 16. 3. slaví svátek Elena a Herbert,
  • 17. 3. můžete věnovat přání k svátku Vlastimilům,
  • 18. 3. popřejte Eduardům,
  • 19. 3. si přání k svátku připravte pro Josefy,
  • 20. 3. slaví svátek Světlana,
  • 21. 3. má jmeniny Radek,
  • 22. 3. nezapomeňte, že slaví Leona.

Zapomenout na přání k svátku je dnes téměř nemožné

Zazdít zubaře je mnohem omluvitelnější varianta, než zapomenout na přání k svátku pro vaše nejbližší. Proč? Příležitost popřát k svátku vašim známým vám dnes připomenou na každém rohu. Ráno na vás aktuální jméno vykoukne skrz internetový prohlížeč. Narazíte na něj v diáři, zatímco si během snídaně budete pročítat denní povinnost a úkoly. Když pro blahopřání k svátku nevyužijete časné ráno, budete mít možnost později, hned co vám to připomene moderátor v rádiu. Neminete jej v novinách ani na tabulích před květinářstvím. Zkrátka a dobře zapomenout na přání k svátku je v dnešní době téměř nemožné. V neposlední řádě vám příležitost poslat přání k svátku připomeneme i my na Přáničkovnici. 12. týden roku nezapomeňte popřát Elenám, Herbertům, Vlastimilům, Eduardům, Josefům, Světlanám, Radkům a Leonám.

Proč je Josef považován za nejsvětějšího patrona? A jaký význam má jméno Eduard?

V kalendáři najdete mnoho jmen, které ve spojitosti s celou řadou patronů mají předponu „svatý”. Josefovi však v tomhle ohledu patří bezpochyby jasné prvenství. V křesťanském příběhu o Ježíši Kristu hraje velmi významnou roli. Svatý Josef byl manželem Panny Marie a nevlastním otcem Ježíše Krista, jehož vlastním otcem je Bůh. Svatý Josef je proto v náboženském ohledu skloňován všemi pády.

Dnes jsou Josefové oslovováni jako Pepové, proč vůbec? Svůj původ to má v Itálii, kde se italská verze jména – Giuseppe začala pro svou délku zkracovat na Beppe. Z toho vznikl u nás tolik oblíbený Pepa. Jméno Josef má svůj původ v hebrejštině a lze jej přeložit jako: „Bůh ti dá následovatele (potomka)”. Jméno Josef je u nás velmi časté zejména u starších ročníků. Ovšem dnes se zase dostává do módy a maminky tímto jménem často obdarovávají své syny.

Jméno Eduard má pro změnu anglosaský původ a lze jej volně přeložit jako ten, kdo hlídá štěstí. O tom, že jméno Eda je u nás oblíbené svědčí fakt, že jej nosí téměř 9000 lidí.

 

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU