Možná vám na přání k svátku Aleš neodpoví, letos totiž bude chodit s pomlázkou

Možná vám na přání k svátku Aleš neodpoví, letos totiž bude chodit s pomlázkou

Předchozí
Další

Šestnáctý týden roku opět dostanete možnost popřát svým nejbližším, jejichž jméno se umístilo v kalendáři zrovna v kolonkách pro tento týden. Týden je to nevšední, protože začíná Velikonočním pondělím. Nejspíš proto vám na přání k svátku Alešové hned neodpoví, v dopoledních hodinách budou mít podle tradic plno práce s pomlázkou. 13. dubna tedy svátek slaví Aleš. Přání hezkých Velikonoc však můžete poslat všem. Jméno Aleš vychází z ruského jména Alexej a znamená „ten, který je oporou”. Aleš patří mezi velmi oblíbená jména. Ze známých osobností můžeme zmínit například Aleše Hámu.

Význam jména Rostislav, Vincenc nebo Anastázie

Jméno Vincenc je znělé, ale ne úplně často věnované. Pochází z latiny a dá se přeložit jako vítězný nebo vítěz. Vincencům mohou říkat i Čeněk, což je maličko matoucí. Každopádně se setkáte i s další variantou jména a to Vincent. Kdybyste čekali chlapečka a měli pro něj připravené jméno Vincenc a nakonec by se narodila holčička, můžete jí dát jméno Vincencie, které je jasnou ženskou variantou jména Vincenc. Kromě znělosti zároveň svou holčičku obdarujete i velmi originálním jménem. V České republice není Vincencií ani 50. Vincencie slaví svátek stejně jako Vincencové, to abyste věděli, kdy jim poslat přání k svátku.

Anastázie je krásné znělé ženské jméno, kterým jeho budoucím nositelkám určitě uděláte radost. Jméno nepatří mezi nejčastější a doma Anastáziím můžete říkat třeba Stázinka. Ruskou variantou jména je Nastasia neboli Nasťa, také jste si teď vzpomněli na pohádku Mrazík?

Rostislav je v Česku poměrně oblíbené jméno, na což nepotřebujete statistiky, stačí se jen rozhlédnout, kolik Rostislavů kolem sebe máte. Jméno má slovanský původ a překládá se jako „ten, co šíří slávu”. Přání k svátku si Rosťové nebo zdrobněle Rostíkové přečtou 19. dubna.

Přáničkovnice vám přeje hezké Velikonoce. I vy můžete vašim nejbližším poslat přání k Velikonocům, podobně, jako jste přání posílali na Vánoce.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU