Komu přinesou první sněhové vločky také přání k svátku?

Komu přinesou první sněhové vločky také přání k svátku?

Předchozí
Další

Tobiáš slaví svátek 2. listopadu,

– Hubert má jmeniny 3. listopadu,

Karel přání k svátku dostane 4. listopadu,

– Miriam slaví své jméno vždy 5. listopadu,

– Liběna má jmeniny 6. listopadu,

– Saskie si přečte přání k svátku 7. 11.,

Bohumír má svátek v neděli 8. 11.,

Bohdan obdrží spoustu SMS přání k svátku 9. 11.,

– v úterý 10. 11. slaví svátek Evžen,

Martin svátek má a přijede na bílém koni ve středu 11. listopadu,

– Benedikt oslaví své jméno 12. 11.,

Tibor slaví jmeniny 13. listopadu,

– Sáva má svátek 14. 11.,

Leopold bude očekávat přání k svátku v neděli 15. listopadu.

V první polovině listopadu můžete mít napilno

První polovina listopadu může být pro řadu lidí hektická, proč? Nehledě na spoustu jmen v kalendáři, jejichž nositelům budete chtít popřát, jsou tady i Dušičky a nutnost na hřbitově navštívit vaše blízké zemřelé. Dále je tady Martin. Pokud nosíte toto jméno, musíte podle tradice Česku obstarat sníh… spoustu sněhu. Jak vidíte, je toho opravdu hodně, začněme ale postupně.

Nezapomeňte kvůli Dušičkám na Tobiáše

Historie našich Dušiček, které připadají na 2. listopad, sahá až do keltských tradic. Právě Keltové na přelomu října a listopadu oslavovali svátek Samhain. V rámci něho se věřilo, že právě na přelomu posledního října a prvního listopadu mizí hranice mezi světem živých a říší mrtvých.

Naše slavení Dušiček se nese v poklidnějším duchu. I přesto můžete právě kvůli Dušičkám zapomenout na Tobiáše, který 2. listopadu bude čekat na přání k svátku.

Hubert je patronem myslivců

Možná máte ve svém okolí spíše Huberta, který svátek slaví hned po Dušičkách – 3. listopadu. Věděli jste, že je Hubert patronem myslivců? Legenda pojednává o jistém Hubertovi, který žil na přelomu 7. a 8. století. Jeho vášní byl lov. Když však na jednom z lovů spatřil bílého jelena, který měl mezi parohy kříž, údajně s lovem přestal, stal se křesťanem a později dokonce biskupem. Myslivci v den, kdy Hubert slaví svátek, uspořádávají různé myslivecké zábavy.

Přání k svátku s žádostí o sněhovou nadílku?

Protože 11. listopadu slaví svátek Martinové, mohou někteří spojit přání k svátku pro Martina s prosbou o sněhovou nadílku. Oproti ostatním jménům má Martin v den svého svátku i povinnosti, které jsou s jeho jménem přímo spojené. Podle pranostik se očekává, že přijede na bílém koni a zasype nás sněhem. Svátek svatého Martina je spojený i se svatomartinským vínem a husou. Martin je jméno s latinským původem. Stejně jako jména Marcel a Marek souvisí s římským bohem války Martem. Přeložit se dá jako „bojovník”.

Ať už se na sníh těšíte, nebo ne, nezapomeňte na přání k svátku pro Martiny. Popřát můžete také Benediktům, Tiborům, Sávám a Leopoldům, kteří slaví svátek po svatém Martinovi.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU