2. 1. má svátek Karina,
3. 1. můžete přání k svátku poslat Radmile
4. 1. vymyslete blahopřání pro Dianu,
5. 1. patří Dalimilovi.
Poslat přání k svátku je v prvním týdnu nového roku o něco složitější
Přechod starého a nového roku býval, je a vždy bude malinko hektický. V tento čas se musíme vyrovnávat s ukrutnou bolestí hlavy coby doprovodným symptomem kocoviny. Připravujeme se na zapřažení do pracovního režimu obvykle po dlouhém období volna a rozhýbáváme svá o něco těžší těla. Kolikrát ještě nemáme ani pořízený kalendář či zápisník pro nový rok. A to jsou všechno důvody toho, že se stane, že v prvním týdnu kalendářního roku zapomeneme na přání k svátku. Přáníčkovnice je tady od toho, aby vám všechna jména připomněla.
Než pošlete blahopřání k svátku, zjistěte si původ jména
Ne vždy je na to čas, ovšem je velmi zajímavé si při psaní blahopřání k svátku zjistit také původ jména toho, komu píšete. Jméno Karina má skandinávský původ a znamená „paní domu”. Zdrobněle a zkráceně doma Karinám mohou říkat Rina, Karuš, Karka nebo Kara.
V četnosti jména je Radmila asi na 220. místě. Je to jméno slovanského původu a znamená „rozradostněná, milá”. Doma mohou Radmile říkat také Ráďa, Míla nebo zdrobněle Raduška nebo Radmilka.
Co se četnostmi jména týče, je na tom Diana asi podobně jako Radmila. Poslat přání k svátku můžete Dijkám nebo také Diankám 4. ledna. Význam jména je „božská”. Což klidně můžete využít při vymýšlení přání k svátku.
První týden v roce uzavírá Dalimil. I Dalimilové ocení aspoň SMS přání k svátku. Překládat toto jméno můžeme jako „stále milý”.
Tak tedy Karino, Radmilo, Diano a Dalimile, přejeme vám vše nejlepší k vašemu svátku!