Psát raději vážná nebo vtipná vánoční přání?

Psát raději vážná nebo vtipná vánoční přání?

Předchozí
Další

Nelze popřít, že SMS přání k vánocům ke konci roku neodmyslitelně patří. Spolu s dalšími vánočními zvyky a tradicemi se podílejí na vytváření působivé atmosféry. Ale co jejich obsah? Mají být vánoční přání spíše vtipná nebo vážná?

Jsme pro vtipná vánoční přání, protože humor léčí

Ne vždy si lze dostatečně představit, kolik služby pro psychickou stránku člověka udělá jedno vtipně laděné novoroční přání. Neskutečně mnoho! Proto se vtipně laděným přání rozhodně nebraňte. Humor léčí, a proto vtipná přání bez delších úvah rozešlete všem vašim přátelům a známým. Pokud je totiž vtip použit vkusně, nad výběrem adresáta přemýšlet nemusíte. Pozor bychom si dali na přáníčka, která jsou vtipná za cenu použití sprostého slova a mírných vulgarismů. Tady bychom okruh příjemců „osekali”. Velký pozor si dejte na silvestrovská přání zasílaná na poslední chvíli s bublinkami v hlavě.

I vážná přání mohou mít jiskru

Existuje okruh lidí, u kterých nevíme, jak si náš vtípek vyloží. K nim patří i šéf, šéfová, babička a děda, ne moc blízcí spolupracovníci, obecně starší lidé. Všem těm doporučujeme poslat vážná vánoční přání. I ta však mohou mít jiskru. K žádnému vánočnímu přání nezapomeňte připojit vaše osobní přání a podpis.

Ať už vážná, nebo vtipná vánoční přání, doporučujeme nešetřit originalitou. Ta totiž vyhrává na plné čáře. Proto se například vyvarujte bezhlavého přeposílání jednoho vánočního přání dokola všem vašim blízkým. Když na vánoční přání nemáte čas, vyberte jen ty, kterým popřát opravdu chcete a u nich si dejte záležet. Vánoce přece nejsou o počtu zaslaných vánočních přání, nýbrž o jejich hloubce.

 

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Nevkládejte prosím odkazy, jinak se váš komentář zobrazí až po našem schválení.

Rolovat nahoru
Přáníčkovnice
MENU